Zateplenidomu.cz | BYSTROŇ Group

zd chci zateplit dum

zd chci revitalizovat dum

zd chci si prohlednout reference

zd chci ziskat dotaci

Jste zde: Úvod Novinky Stavebnictví: klíčové jsou osobní kontakty

Stavebnictví: klíčové jsou osobní kontakty

graf-akcie-pokles-propad 200Ředitelé stavebních firem považují při získávání zakázky za nejdůležitější osobní kontakty se zadavatelem. Aktuálně je využívá 97 % z nich – jak vyplývá z nejnovější analýzy českého stavebnictví zpracované společnostmi CEEC Research a KPMG Česká republika. „Hlavním přínosem využívání osobních kontaktů jsou podle ředitelů firem včasné a kvalitní informace. Informace o tom, kde a kdy se jaká zakázka bude v blížícím se období připravovat, což jim zajistí konkurenční výhodu a větší šance zakázku získat," stojí v analýze. Ředitelé stavebních firem si cení také dlouhodobé spolupráce se zadavatelem. „Tato spolupráce firmám umožňuje zapojit se již do přípravného procesu zakázky nebo i projektové přípravy, a následně mít více šancí zakázku získat," uvádí autoři analýzy.

 

Naopak negativně stavaři hodnotí efektivitu výběrových řízení, nejčastěji si přitom stěžují na příliš nízkou cenu, kterými tendry v poslední době končí. Velkou komplikací prý je také zdlouhavý proces, který navíc prodlužují případná odvolání neúspěšných uchazečů. „Dalším ze zmiňovaných problémů je i nekvalitní projektová dokumentace, podle které mají firmy nabídku připravit a nacenit, což způsobuje další rizika, pokud nemají možnost a čas s investorem vše pečlivě projít. Naopak při dlouhodobé spolupráci s investorem a zapojení již v projektové fázi řada těchto komplikací a rizik odpadá," píše se v analýze.

České stavebnictví výrazně zasáhla končící ekonomická krize, během ní od roku 2008 přišlo o 443 mld. Kč, což je obrat za celý jeden rok. Podle nejnovější analýzy statistických dat za tu dobu zkrachovalo 41 větších firem, o práci v sektoru však přišlo až 50 000 stavařů.

Ocenění a čestná uznání

fasada_roku_2008_prvni_zilinska_thfasada_roku_2009_na_lani_novy_jicin_thfasada_roku_2010_inpark_thcestne_uznani_stavba_2010_inpark_thcestne_uznani_dum_roku_2010_inpark_th