Zateplenidomu.cz | BYSTROŇ Group

zd chci zateplit dum

zd chci revitalizovat dum

zd chci si prohlednout reference

zd chci ziskat dotaci

Jste zde: Úvod Novinky Stavebnictví: v očekávání větší podpory státu

Stavebnictví: v očekávání větší podpory státu

Podnikatelé ve stavebnictví očekávají, že stát podpoří více než v minulosti zateplování veřejných i soukromých budov. Oboru by to podle zástupců Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) přineslo nová pracovní místa.

České stavebnictví má za sebou další velmi špatný rok. Stavební produkce loni klesla meziročně o 8,3 %, přičemž v roce 2012 pokles činil 7,6 %. A 4% propad stavební výroby předvídají odborníci i pro letošek. Obor bude téměř na nule zřejmě teprve za rok.

SPS vidí šanci v akceleraci zateplování domů. „Energetické úspory jsou velká šance pro zvýšení zaměstnanosti. Jediný, kdo může být nespokojený, bude dodavatel tepla," uvedl viceprezident SPS Pavel Ševčík. Zmínil přitom dopad některých státních programů, zejména známý Zelená úsporám, který ovšem podle SPS zatím nepřináší velké výsledky. „Program nepokračuje v parametrech, jaké bychom si představovali," uvedl.

Příjem žádostí o státní podporu v první výzvě programu Nová zelená úsporám pro letošní rok začne 1. dubna. Na jeho financování bude ale 1,9 mld. Kč, téměř o miliardu více než loni. Program skončí buď vyčerpáním financí, nebo nejpozději 31. října. Podle ředitele aliance Šance pro budovy Pavla Holuba má stát aktuálně jen krátkodobé programy, které „nevytváří přílišnou důvěru žadatelů". Stát by podle něj ideálně měl dávat na podporu zateplování budov až 12 mld. Kč ročně. Čerpat může například z fondů Evropské unie. „Dopad je rychlý, směřuje zejména do zaměstnávání malých a středních firem," uvedl Holub.

Ocenění a čestná uznání

fasada_roku_2008_prvni_zilinska_thfasada_roku_2009_na_lani_novy_jicin_thfasada_roku_2010_inpark_thcestne_uznani_stavba_2010_inpark_thcestne_uznani_dum_roku_2010_inpark_th